Mercedes-Benz svolává téměř milion SUV. Mohou jim selhat brzdy

Celosvětová svolávací akce se týká SUV tříd ML a GL a prémiového MPV třídy R vyrobených v letech 2004 až 2015. Majitelé by je dočasně neměli využívat.

Letos už v pořadí druhá mega-svolávací akce Mercedesu-Benz se týká zhruba 994 tisíc aut. Problém je poměrně vážný, může totiž vést k selhání brzd.

„Koroze na posilovači brzd může v nejhorším případě vést k přerušení spojení mezi brzdovým pedálem a brzdovým systémem. To by mohlo vést k selhání brzd,“ uvádí protokol 011819 německého Spolkového úřadu pro dopravu (KBA), který akci monitoruje. Tyto závěry potvrdil i samotný výrobce v oficiálním prohlášení: „Ve vzácných případech velmi silné koroze by mohlo dojít při obzvláště silném nebo prudkém brzdném manévru k mechanickému poškození posilovače brzd, při kterém by selhalo spojení mezi brzdovým pedálem a brzdovým systémem,“ vysvětlil německý výrobce, který pro agenturu AFP doplnil, že tento krok byl učiněn na základě „analýzy ojedinělých hlášení u některých vozidel“.

Svolávací akce s interními kódy 4290005 a 4290006 začíná okamžitě. „Do doby, než kontrola proběhne, žádáme naše zákazníky, aby se svými vozy nejezdili,“ dodal Mercedes v prohlášení pro AFP.

Problém s brzdami a možným rizikem požáru přitom Mercedes-Benz řešil už i začátkem letošního roku. Konkrétně v lednu 2022 Mercedes-Benz oznámil svolávací akci pro přibližně 850 000 vozů několika modelových řad. Problém spočívá v netěsnosti mezi okruhy chladicí kapaliny a podtlakového čerpadla. Pokud chladicí kapalina pronikne k elektrickému přepínacímu ventilu, může dojít k přehřátí a následnému požáru.

Nejnovější články

Další články autora