Nová Corolla pro Evropu už míří na výrobní linky!

Toyota spustí v lednu 2023 výrobu obnovené Corolly pro Evropu. Slovenské ceny bychom se měli dozvědět už v nejbližších dnech. Přichází s 5. generací hybridního pohonu, modernizovaným infotainmentem a rozšířenou nabídkou asistentů.

Corolla je nejprodávanějším autem světa, dokonce iv loňském roce, poznačeném krizí, její prodeje překročily milionovou hranici. První Corolly se ke svým majitelům dostaly před více než 50 lety, dosud se prodalo globálně ze všech 12 generací přes 50 milionů kusů.

Nová Corolla bude využívat již pátou generaci plně hybridního pohonu s dobíjením během jízdy. Podobně jako u současného modelu budou k dispozici hybridní systémy o objemu 1,8 a dva litry. U obou byla provedena řada změn, směřujících ke zvýšení výkonu hybridní soustavy při zachování, respektive dokonce snížení emisí CO2. Došlo k úpravám řízení energetického toku a lithium-iontová baterie je v nové Corolle výkonnější, avšak menší a lehčí – až o 18 kg.

Celkový výkon systému s motorem 1,8 litru je 140 koní, což přineslo i zlepšení akcelerace na 100 km/h o 1,7 vteřiny na výsledných 9,2 vteřiny. I přes nárůst výkonu by emise CO2 měly zůstat na hodnotě 102 g/km. V případě hybridního dvoulitru vzrostl celkový výkon na 196 koní při zlepšení akcelerace na 100 km/h o bezmála půl vteřiny na výsledných 7,5 vteřiny. V kombinovaném jízdním režimu by emise CO2 měly klesnout o 3 g/km na 107 g/km.

Výrazných změn se dočkal infotainment, s nimiž souvisí i možnost aktivovat nové funkce a provádět aktualizace na dálku (over the air). Má větší 10,5palcový displej s lepším rozlišením a povrchem zabraňujícím odleskům. Od výbavy Comfort se mění také přístrojový štít před řidičem, který bude využívat nový 12,3palcový sdružený panel s možností individualizace prostřednictvím čtyř různých režimů: Casual, Smart, Sport a Tough.

Toyota, podobně jako většina ostatních automobilek, přechází postupně na model, ve kterém si část softwarové, respektive funkční výbavy auta budete pronajímat. U nové Corolle to konkrétně znamená, že standardem zůstane čtyřletý přístup ke službám Toyota Smart Connect nebo Toyota Smart Connect+ (podle stupně výbavy), které zahrnují nonstop navigaci na bázi cloudu a dopravní informace a trasy v reálném čase.

Nejnovější články

Další články autora